süstitav rasedusvastane vahend 21.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Alates juulist olen valinud omale rasedusvastaseks vahendiks depo-provera. Esimesed kolm kuud möödusid ilma eriliste vahejuhtumiteta ehk oli 1 korralik menstruatsioon ja mõned vaheveritsused. Teise süsti sain septembri lõpus, siis määris veidi. Pärast süsti umbes poole nädala pärast algas menstruatsioon, mis praeguseks on kestnud juba 2 nädalat. Õnneks vähemalt ei "uputa", kuid verd tuleb siiski piisavalt. Selline vahend sai valitud just seetõttu, et mugav kasutada ja menstruatsioon jääb väheseks või kaob üldse. Kas sellised vaheveritsused ja nii pikk menstruatsioon on selle vahendi puhul normaalne ning kas on lootust ka, et menstruatsioon tõesti kord ära jääb?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui vana Te olete?
Jääb mulje, et Teid ei nõustatud piisavalt enne Depo-Provera süste. Võiksite pöörduda ka ravimfirma poole, kes saadab Teile patsiendiinfo.
Kuna Depo-Provera sisaldab vaid üht hormoonkomponenti, siis m.tsükli kontroll ei ole ideaalne ja võib olla vaheveritsusi. Menstruatsioonid muutuvad verevaesesks ~1 aasta möödumisel või märkamatuks, kuid igal indiviidil erinevalt.