Raseduse oht 31.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Küsimus et kui võtsin sos pilli ja olen päev hiljem uuesti vahekorras,kas on oht rasestuda või on pilli mõju mitu päeva?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Pill toimib 78 tundi. Samas ei ole SOS pill kõige tõhusam rasedusvastane vahend ja rasestumine võib ikkagi toimuda. Kui te olete suhteliselt sageli vahekorras ja raseduse plaani hetkel ei ole, siis on soovitav valida tõhusam rasedusvastane meetod nagu kombineeritud pillid või plaastrid, minipillid, implantaat, emakasisene vahend.