Endometrioos + 1 trimester ja lennureis 21.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minu diagnoosiks on III astme endometrioos, lisaks analüüsidest tuli välja, et mul on Beeta-2-GP1 Ab proov positiivne. Mida soovitati uuesti korrata. Enda avastuseks olen lapse ootel ning 6 rasedusnädalal on meil planeeritud lennureis, mis kestab 4h. Kas lennureis võib olla ohtlik ning on suurenud katkemis oht?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Lennureis raseduse ajal on lubatud, kuna uuringutes pole leitud riske raseduse kulule. Lennud on lubatud reeglina kuni 34.-36. rasedusnädalani, sõltuvalt lennufirmast. Kui lend kestab 8 tundi ja enam, on vajalik rasedale enne reisi teha tromboosi profülaktika ( Clexan). Lühemate reiside korral pole see vajalik. Kui enne reisi tuvastab arst, et on oht raseduse katkemiseks või esinevad terviseprobleemid, mis võivad olla riskidega seotud, pole lennureis lubatud.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg