Mis see vastus tähendab 22.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võeti PAP test ja vastus on see, tahaks seada saada mis see tähendab.
LBC
Proovimaterjal emakakaelast ja endotservikaalsest kanalist.
Reaktiivsed silinderepiteeli rakud.
Lameepiteel vahe ja pinnakihist.
Leukotsüüte+.
Segamikrofloora.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui vastuseks on NILM ehk norm rakud, siis analüüs korras. Emakakaelas võivad olla reaktiivsed silinderepiteelirakud , mis pärinevad emakaöönest ja lameepiteelrakud emakakela välisest pinnast. Minimaalselt võib olla olla leukotsüüte. Kogu tulemus on norm leid. DrKadastik