Vahekorras olemine 25.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline küsimus Teile, et mul mees räägib, kui olla vahekorras ja kondoomi ei kasuta, siis rasedaks ei jää ja võid niipalju sisse lasta kui tahes ja midagi ei juhtu, kas see nii ka on? kui parasjagu päevi ei ole. Tavaliselt teeme kondoomiga. Kui päevad on, siis peaks kondoomiga tegema, et rasedaks ei jää.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Tähtsaim on kirjutada üles menstruatsioonide 1. päevad, see päev loetakse menstruaaltsükli 1. päevaks.
Rasedaks on võimalik jääda vaid ovulatsiooni ajal ja selle läheduses, juhul, kui ovulatsioon ikka toimus. Kahjuks seda ei ole võimalik ülitäpselt ajastada. Selleks on võimalik osta apteegi käsimüügist ovulatsiooniteste, uuem on viljakusmonitor.ee.
Kuna olete noor, siis viljakus on kõrge just toimuvate ovulatsioonide tõttu. Ovulatsioonide arv vanuse tõustes aastas langeb ja rasestumine muutub harvemaks.
Ohutuim aeg on vahetult enne menstruatsiooni, kui ovulatsioon peaks olema toimunud. Ovulatsioonid on tavapäraselt menstruaaltsükli keskel, mida lähem tsükkel, seda suurem on /soovimatu/ raseduse risk.
Soovitan teha ise otsuse: kui soovite hoiduda, siis selleks on kaasaegsed erinevad vahendid ja meetodid olemas. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7