seksuaalne sobimatus 25.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minul on järgmine mure: olen oma mehega abielus olnud 15 aastat, meil on sündinud kolm last, meievahelised suhted on olnud head, kuid ta on väga palju kodust ära (ta on meremees) Viimastel aastatel olen täheldanud meie suhetes jahenemist, ka seksuaalelu on muutunud rutiiniks, kuigi varem klappis see hästi. Sel aastal tutvusin teise mehega, kellega on mul väga hea ja meeldiv koos olla, oleme vastastikku väga kiindunud, kuid abielu lahutada ei tahaks. Tahaksin teada, kuidas mõjub naisele vahekorras olemine mehega, keda ta enam ei armasta, kelle suhtes enam ei tunne mingit füüsilist lähedust? Viimasel ajal tunnen ma end peale vahekorda oma mehega kuidagi muserdatult, see ei anna enam mulle positiivseid emotsioone, ma lihtsalt tulen mehele voodis vastu, püüan väga, kuigi ise tunnen, et see on nagu mingi pealesunnitud asi minu jaoks. Olen seda temaga ka arutanud, olen talle pihtinud, et mulle on keegi teine väga kalliks saanud, kuid ta ei mõista mind ja tahab seda rohkem nüüd vahekorras minuga olla. Mulle on selline elu väga kurnav, mida ma pean tegema?! Olen 38 aastane naine.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Teie murele ei ole lihtsat lahendust. See on loomulik , et vahekorras olemine inimesega, kelle vastu pole peale kohustuse mingeid tundeid,on ebameeldiv ja vastuvõetamatu ning mõjub kurnavalt. Naiste jaoks on väga tähtis hingeline lähedus ja selle puudumisel muutub vahekord pealesurutuks ja põhjustab vaid ebameeldivaid emotsioone. Arvan, et kui lahutus pole plaanis, ei peaks oma uuest suhtest mehele rääkima, see tekitab vaid probleeme juurde (süüdistamine, ahistamine). Selline probleem nõuab pikemat lahti rääkimist ja selleks võiksite pöörduda seksuaalnõustaja või psühholoogi poole( näit. Seksuaaltervise Kliinikusse).
dr. Seemen