Valu emakapiirkonnas peale pillide lõpetamist 03.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 29-aastane. Võtsin 3 päeva beebipille, kuid lõpetasin kuna mul on MTHFR geenidefekt ja pillid on siiski Vastunäidustatud. Peale pillide mitte võtmist tekkisid emaka piirkonda valud, mis on 2 nädalat olnud ja määrimine ja vahepeal ka verejooks. Kas peaks muretsema?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pillide võtmise lõpetamisel taastub ovulatoorne tsükkel. Sageli on esimene ovulatsioon valulik, võib esinedada ka minimaalset veritsust/ määrimist.Sageli võib esineda ka PMS ( rindade hellus, kõhu puhitus jm). Vavused kaovad hiljemalt peale menstruatsiooni. Kui kõhuvalu jääb püsima peale menstruatsiooni, pöõrduge nasitearsti poole.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg