Mirena ja müoomisõlm 30.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on emaka tagaseinal intramuraalne müoomisõlm ca 4cm. 06.05 teostatud endomeetriumi polüüpi eemaldus ning ESV paigaldus narkoosis. Viimastel kuudel nüüd tekkinud väga tugevad verejooksud koos suurte verehüüvetega, hemoglobiin 100. 27.10 sain diagnoosi WPW sündroom. Mirena infolehes kirjas, et ettevaatusega peaksid kasutama need, kel kaasasündinud südamehaigus!? Enam teevad praegu muret siiski suured verejooksud kaasneva väga halva enesetundega. Hakkasin uuesti rauapreparaate manustama. Ps. Mirena niidid tuntavad.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kuna teil on suhteliselt suur müoomisõlm ja Mirena ei aita kontrollida veritsusi, mis põhjustavad aneemiat, siis on sooivtav konsulteerida emaka operatsiooni suhtes. Emaka eemaldamine koos müoomisõlmega tähendab teile, et peale operatsiooni ei ole teil enam vererohkeid menstruatsioone ja rauapreparaatide kasutamise kuuriga möödub aneemia. Munasarjade aktiivsus muutub vastavalt vanusele ja menopaus on seotud munasarjade talitluse lõppemisega vastavalt vanusele, mida ei mõjuta antud operatsioon. Kindlasti paraneb seoses emaka operatsiooniga edasiselt teie elukvaliteet.