endometrioos 14.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Ultrahelis uuringul sain diagnoosiks endometrioos munasarjas. Raviks on määratud laproskoopiline op. Olen 43 aastane ja sünnitada enam ei soovi. Sellegi poolest on mul küsimus, miks on välistatud ravi. Olen saanud aru, et hormoonravi korral taandub endometrioos täielikult.

Kas pidev kerge valu (ehk n.ö. täis tunne) alakehas ning üldine suur väsimus võib olla põhjustatud endometrioosist.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Hormoonraviga taanduvad endometrioosist tingitud vaevused,endometrioosikolle jääb ju alles.Ka saab laparoskoopia ajal revideerida väikeses vaagnas paiknevaid organeid ja kui leitakse mujal endometrioosikoldeid,saab ka neid kuaguleerida.Endometrioosikolded väikeses vaagnas võivad põhjustada täiskõhutunnet ja väsimust.Edu soovides,Maie Väli