Lennureis varajase raseduse ajal 09.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Tegin täna rasedustesti, mis on positiivne. Tegu on väga varajase rasedusega (päevade järgi hetkel 3+5).

Juulikuus oli mul üks raseduse katkemine (6+2 seisuga). Mul on varasemast ka 6a tütar, rohkem katkemisi ei ole olnud, kui see üks.

Mul on juba aastaid olnud (raviga korrigeeritud) Hashimoto türeoidiit, viimastel aastatel on veel paari autoimmuunhaigust kahtlustatud, aga ühtegi uut diagnoosi saanud ei ole.

Küsimus: mul on umbes 10 päeva pärast lennureis Kesk-Euroopasse, kas lendamine on turvaline, võttes arvesse praegust varajast rasedust ja eelnevat ühte katkemist?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Sõidate Euroopasse ehk lennureis ei kesta väga pikalt. Raseduse varasel katkemisel on väga palju erinevaid põhjuseid, kuid lennureis, mis ei kesta üle 6 tunni ei tohiks lisariski anda.
Jooge palju vedelikku, võite kanda tugisukki või-põlvikuid. Alustage foohappe või rasedatele mõeldud kompleksiga.