Raseduse edenemine 11.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minul süda väheke kripeldab ning sooviks lisainfot. Rasedus menstruatsiooni järgi 6+4 aga rasedus väiksem. Olin ka ise kindel, et ovulatsioon toimus hiljem. Kuna varasemalt probleeme olnud rasedudte ja rasestumisega, siis käisin väikse määrimise ja alaseljavaluga erakorralises. UH järgi ütles, et umbes 5 nädala kanti, lootemuna ( 16mm ) ja rebukott näha. HCG 31614 ( 27.10 oli hcg 40 , 4.11 oli 3135 ) . 27.10 oli ka proge ainult 17 ja helistades oma kunagisele viljatusraviarstile sain kohe peale Gepretixi 200mg 2x päevas.
Kuigi saan aru, et päris kindlalt lihtsalt rasedus väiksem, ehmatas ära ka see, et arst on emos kirjutanud paberile, et mendesest suurema vetsitsuse korral tagasi läheksin. Et tunne, nagu ta poleks optimistlik.
Mida te arvate, kas HCGd ja lootemuna suurust arvestades on siiski loote arenguks veel lootus? Mis nädalate arvule 16mm lootemuna peaks vastama?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui lootemuna on 16 mm, rebukott on nähtav, aga embrüo ise veel mitte, siis on tegemist 5. rasedusnädalaga.
HCG on kasvutendentsiga ja näitab, et rasedus areneb. Soovitan jätkata progesteroon raviga ja korrata ultraheli nädala pärast. Kui menstruatsiooni järgi peaks rasedus olema nädala võrra suurem, ei tähenda veel, et tegemist on peetunud rasedusega, sest ovulatsioon võib alati olla ka hiljem. Dünaamikas ultrahelis jälgides saab hinnata raseduse arengut ja täpsustada suurust. Praegu pole muretsemiseks põhjust.
Parimat soovides,
Katrin Seidelberg