Mensturatsioon 19.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere .

Mul on selline mure/küsimus et eelmisel aastal avastati et mul on hg normist alla , täpsemalt 51 . Ning lõpuks arvas arst et see on seotud liiga pikalt ja vererohkelt kestva menstruatsiooni pärast . Augustis 2021 paigaldati hormoonspiraal Mirena , mis arsti sõnul peaks menstruatsiooni ära võtma . Kuid minul käis see siiski edasi ja sama vererohkelt . Minu tavaline menses kestab 8-10 päeva ning enamus ajast on vererohke , ja seda ka spiraali ajal . Ning viimasel aastal on mensesega tekkinud selline asi et lõpupoole läheb sellest süda pahaks ning ajab iiveldama . Nüüd mais eemaldasin spiraali .

Varasemalt olen sünnitanud kaks last . Loodan selgust saada millest võib olla selline vererohke ning pikk menstruatsioon . Varasemalt olen käinud selle murega günekoloogil , ja siis soovitatigi panna spiraal .

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pikkade vererohkete mentruatsioonide korral on parima efektiga hormonaalsed rasestumisvastased vahendid, mis kõik vähendavad vere hulka menstruatsiooni aja. Mirena on mugav ja efektiivne vahend ja seetõttu esimene valik. See on väga ebatüüpiline, et Mirenaga pole saavutatud soovitud efekti ja veritsused on endiselt rohked ja pikad. Kahjuks ei selgu kirjast, kas olete kasutanud ka teisi hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid ( pillid, plaaster, tuperõngas) ja milline on olnud kogemus. Vajate kindlasti konsultatsiooni naistearsti juures ja probleemile leidub kindlasti lahendus!
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg