SOS-pill ja järgmine mensturatsioon 05.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kasutasin 09.04 (tsüki 10.päev) SOS-pilli, nädal hiljem algas määrimine/veritsus, mis kestis 8 päeva. Seejärel oli 8 päeva ilma määrimiseta, peale mida (tsükli 33. päeval) algas uus määrimine ja õrn veritsus, mis on praeguseks kestnud 3 päeva. Kolm päeva tagasi tekkinud veritsus on ebatavaliselt nõrk ja vähene, mh vahepeal nagu lõppeks ära ja siis hakkab uuesti määrima. Rasedustest on negatiivne ning muid rasedusvastaseid vahendeid ei kasuta. Kas see, et mensturatsioon on ebatavaliselt nõrk, on SOS-pilli kõrvalmõju või tuleks minna naistearsti vastuvõtule?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ,SOS pillidega sageli tekivad tsüklihäired. Kui rasedustest neg, siis lihtsalt tuleks äraoodata tsükli reguleerumist, . vahel see võtab aega 1-2 kuud. Otsest vajadust günekoloogile minna pole põhjust. Kasutage lihtsalt kondoomi, et ei tekiks soovimatut rasedust. DRkadastik