Mensturatsiooni kõhuvalud 05.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere .
3 novembril oli mul kaitsmata vahekord ( mõlemad oleme terved ) . Peale seda umbes 3-4 päeva hakkasid mensturatsioon kõhuvalud ja kõhukinnisus, aga mensturatsioon hakkas 24 novembril . Selle vahepeal olime veel kaks korda vahekorras . Enne mensturatsioon hakkasid tavalisest rohkem sümptomeid mis vihjasid algavale mensturatsioonile ja jäi endiselt ka tugev kõhuvalu ning kõhukinnisus . Nüüd kui mensturatsioon on läbi kestavad endiselt mens. kõhuvaluvad ning kõhukinnisus . Ka peale seda oleme olnud vahekorras ( mitmeid kordi ) . Ja vahepeal peale nende lõppu ning vahekorda on olnud ka pisut teistsugune valu alakõhus või selline kiskuv . Mens ise oli tavaline , esimesed päevad olid vererohked ja lõpus vaiksemad .

Millest võib olla see kõhuvalu niipalju ette ja ka edasi , kuna tavaliselt pole peale mens. enam selliseid sümptomeid pole onud ?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Menstruatsioon või tsükli erinevad faasid ei põhjusta kõhukinnisust. Kui teil menstruatsioon algas õigeaegselt ja kulges tavapäraselt, siis ei ole teie kõhuvalu otseselt tsükliga seotud, vaid pigem kõhukinnisusega. Tarbige rohkelt vedelikku ja kiudaineterikast toitu, seemneid, pähkleid, avokaadot, juurvilju jms.. Apteegi käsimüügist võite apteekriga konsulteerides kasutada kõhukinnisust leevendavaid preparaate. Tugevama kõhuvalu korral sobib No-spa. Kui kõhukinnisus ei lahene ja valud püsivad, siis palun pöörduge oma perearsti poole.