HPV pos 27.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Palun tõlget, arst ütles, et proovid on väga halvad.

26.04.2022 - Proov on adekvaatne.
Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud.
Düsplastilised metaplastilised lameepiteeli rakud. Tugevalt düsplastilised lameepiteeli
rakud.
Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud.
22725004 ((HSIL) Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, high-grade)
HPV pos
väljastatud saatekiri kolposkoopiale
Nõustatud uuringu suhte.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Kindlasti mõtlete uut EKVähi/emakakaela vähi sõeluuringut HPV/NAT.
Vastus on patoloogiline: HPV POS /määratakse ka nn vähiviiruste tüübid/
HSIL (ingl high-grade squamous intraepithelial lesion) – kõrge astme lamerakuline intraepiteliaalne
lesioon ehk nn vähieelne muutus.
Vajalik koheselt kolposkoopia+biopsia ja bioptaatide patoloogilis-histoloogline uuring. Seejärel selgub lõplik kliiniline diagnoos. Täna veel vähki ei ole, aga on (suured) viiruslikud rakkude muutused.
Tundub, et olete HPV vaktsineerimata? Emakakaela vähk on enamasti vaktsiinvälditav haigus.
Kui tekib vajadus teostada konisatsioon, siis peale konisatsiooni vaktsineerige end koheselt HPV vaktsiiniga Gardasil 9.
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Tegutsege.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7