Kolposkoopia uuring 03.05.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Palun kommenteerige analüüsi vastust:

MORFOLOOGILINE KIRJELDUS: Adekvaatsus: adekvaatne Küps portio ja transformatsioonitsooni limaskest, kaelakanalis mõõdukas krooniline tservitsiit. p16 lamepiteeli alumises 2/3-s postiivne. 56728002 Krooniline tservitsiit / M430003 Cervicitis chronica 945002 HPV / E33450 HPV 181453009 emakakael

2007.aastal on konisatsioon tehtud. Kas antud analüüs näitab, et jälle on korrast ära?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Suure tõenäosusega on tegemist emaka kaela biopsia materjaliga.
Selge on see, et 2007 on teostatud konisatsioon. Kas kohe vaktsineerisite end HPV vastu?
Vastan: materjal on korrektne, adekvaatne, emaka kaela kanalis on krooniline põletik, tundub, et HPV 16 on pos, kuna diagnoosid ladina keeles on: krooniline tservitsiit (emaka kaela põletik), HPV .
Alati on võimalik peale konisatsiooni saada uus HPV infektsioon, seetõttu tuleks vaktsineerida kohe peale konisatsiooni.
Info: http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

Põletikke saab ravida, (vähi)viiruste vastu saab ainult vaktsineerida.
Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid