Käisin emakaelavähi sõeluuringul. 19.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin eile(18.04) hommikul emakaelavähi sõeluuringul, peale seda tekkis veidi veritsus ja vesine voolus.(arst ütles,et emakakael on punetav ja hakkab peale proovi võtmist kindlasti veritsema). Täna on ka tunda kuhuvalu(see valu sarnane sellele nagu oleks põiepõletik) ja tupes selline veidi kraapiv ebamugavus, määrib ka.
Palun andke nõu kuidas seda leevendada, enne proovi võtmist neid kaebusi mul polnud ja praegu enesetunne kehv.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale emakakaela testi võib esineda vähest verist voolust ja see ei ole ohtlik. Kuna teil on ebamugavustunnet, siis võib tegemist olla tupekeskkonna häirega ja kerge emakakaela põletikuga. Sobivad apteegi käsimüügist probiootikumidega küünlad (nt. Floragyn, Clogin elle, Ecocillin jm.) Jooge rohkelt vedelikku ja põie suhtes võite võtta jõhvika preparaati koos probiootikumidega (nt. Karpalact või Lacto Lady).