Kahekambriline tsüst vasakus munasarjas mõõt 5cm 24.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mure järgmine: käisin günekoloogi juures emakakaela sõeluuringul, tehti ka vaginaalne UH, avastati vasakus munasarjas kahekambriline tsüst mõõt 5cm. Viimane külastus enne seda oli günekoloogi juurde 3a tagasi! Varasemalt ca 20 a tagasi olnud ka tsüst,mis tüüpi ei mäleta, raviks kirjutati beebipillid! Olen 40a, 2 rasedust! Menstruatsioon olnud eluaeg väga valulik, enne rasedust ka vererohke, nüüd vähem! Esinevad ka alakõguvalud, eriti OV aeg. Mis tsüstuga võib olla tegemist? Kas kahekambriline tsüst on halavaloomuline? Arst tegi saatekirja UH alles kuu aja pärast, miidagi ei selgitanud, mure on suur ....

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere tsüstid munasarjades võib esineda mitmeid, enamuses healoomulised . Kui teile on UH aeg ,siis seda ka tehke. Seal vaadatakse tsüsti sisu ja hinnatakse riski. Reeglina me jälgime tsüste mõnda aega kui UHs just midagi kahtlast pole. Hea oleks teha ka markerid verest, mis võiks viidata pahaloomulisusele. Kahekambriline tsüst ei ole selline, mida peaks kahtlustama halvaloomulisuse osas. DRKadastik