Vaskspiraal ja niidid 07.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. 2020 aasta juunis pandi mulle vaskspiraal. Mingil ajahetkel olid niidid väga hästi tunda ja käisin neid Teie juures lühemaks lõikamas. Olen käinud igal aastal siiani kontrollis ja spiraal on koguaeg ilusti ka näha olnud. Paar päeva tagasi käisin emakakaela sõeluuringul. HPV negatiivne. Palusin vaadata spiraali, lõpuks leidis günekoloog spiraali üles aga ütles, et niidid on kadunud. Nüüd küsimused: kas spiraalil saavad niidid kuidagi ise ära kaduda? Kas nad saavad küljest lahti tulla? Kui niite pole, kuidas hiljem see spiraal siis eemaldatakse? Ütlen kohe ära, et ise ma neid niite pole kunagi kontrollinud ja lühemaks said nad mehe pärast lõigatud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Spiraali niidid on emakakaela kanalis, niidid pole nähtavad, aga on olemas. See on väga tõenäoline, kuna niidid said lühemaks lõigatud. Sellisel juhul õnnestub tavaliselt niidiotsad kanalist leida ja spiraal eemaldada. Muretsemiseks pole põhjust.