Päevade järgne määrimine 24.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline, et juba teist kuud ei lõppe päevad ära. Esimesel kuul hakkasin võtma pille päevade esimesest päevast. Peale seda ei lõppenud veritsus ära enam. Kokku veritses 18 päeva, siis naistearst käskis lõpetada ja pidin võtma 5 päeva verejooksu peatavaid tablette. Siis lõppes ka veritsemine ära.
Nüüd uuel kuul hakkasid päevad nii nagu pidi. Aga endiselt on veider see kuidagi. Esimesed 2 päeva on väga vererohked. Kolmandal päeval hakkab justkui ära kaduma ja siis neljandal päeval on jälle väga tugevalt, nagu oleks just alanud päevad. Kuni kuuenda päevani tuleb verd. Ja siis nüüd täna üheksas päev, kus määrimine ei lõppe. Punnitades tuleb heledat, limast verd.
Kõik proovid on võetud arsti poolt, kõik oli korras. Ultraheli ka tehtud, munasarjad korras ja emakakael ilus. Milles asi võib olla?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vererohkem pikem menstruatsioon on seotud erinevate põhjustega: hormonaalsed, emakasisesed, põletikud. Kui teil analüüsid olid korras, siis põletikuga seos puudub. Kui emakas on ultrahelis täiesti korras-ei esine polüüpe, emaka anatoomilisi muutusi, siis on põhjus eelkõige hormonaalne. Emaka limaskest võib tsükli jooksul kasvada väga paksuks ja sellega on seotud suurem-pikem veritsus. Soovitav oleks uuesti proovida pille näiteks Jeanine või Lindynette 30. Pillide alustamisel esimesel kuul pikem veritsus on väga sage kõrvaltoime. Esimene kuu tuleks üle elada, võib lisaks kasutada cyclocaproni tablette veritsuse vähendamiseks ja kiiremaks lõpetamiseks. Tavaliselt pillide kasutamise jätkamisel järgmisel kuul on veritsus juba kontrolli all.