Vastus 25.08.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Limafoon ,sade .Degenertiivsete muutustega afroofiline lameepiteel Parakeratootilisi rakke. Mis see tähendab ,kas korras või midagi hullu

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kirjeldatakse emakakaela rakke. Lameepiteel on atroofiline, s.t. õhuke. On kirjeldatud parakeratoosi ,kuid see ei ole atüüpiline. See tähendab, et düsplaasiat e. emakakaela vähieelset seisundit või kahtlust sellele ei ole. Seega pole muretsemiseks mingit põhjust.