Vastus 20.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mida see vastus tähendab”tühistatud” ja kas kõik teised on siis negatiivsed? Ei saanud aru arstilt, ütles et vaja kolposkoopiasse ja kui see kinnitab raku muutust, on vaja eemaldada emakas
Mitu nädalat tagasi munasarjas tugev valu mis kiirgab alaselga. Valu on jäänud väiksemaks.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teile on tehtud HPV kõrge riski viiruste osas testimine ( HPV NAT), mis on negatiivne, seega HPV pole diagnoositud. Kolpskoopia on vajalik, kui PAP testis on düsplaasia (vähieelsete rakumuutuste) kahtlus.