Analüüsi vastus hüsteroskoopia 22.03.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin nädal tagasi hüsteroskoopiat tegemas. Täna nägin saatekirja vastust, mis oli selline:

Vastus:
Üksiku primaarse lümifolliikliga keskproliferatiivne endomeetrium.
Diagnoos:
stadium proliferationis /endometrii/

Kas te seletaksite lahti mida see tähendab?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Proliferatsioonifaas tähendab seda, et teil on menstruaaltsükli I faas ja selline leid on normaalne. Juhul kui tegemist oli teil menstruaaltsükli II faasiga st. peale 15ndat tsüklipäeva ja teil pole diagnoositud sekretsioonifaasi, siis tegemist õhukese emaka limaskestaga ja endomeetrium e. emaka limaskest ei vasta tsüklile ja võib olla rasestumatuse põhjuseks.Tuletage meelde, millises tsüklifaasiis teile hüsteroskoopia tehti.

DRKadastik