Voolus peale menstruatsiooni 20.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mure seisneb selles, et peale menstruatsiooni, mis on kestnud 7 päeva esineb määrimist, esimesel kahel-kolmel päeval on vererohke ja järgnevatel päevadel vähene voolus.
Kahel viimasel korral on aga peale menstruatsiooni lõppemist tekkinud teisest päevast määrimine, tumepruun/punakas voolus, mis on 1-3 päeva. muid sümptomeid ei esine ja enesetunne on hea, aga mõtlesin uurida kas on põhjust muretsemiseks vōi on see normaalne?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui see määrimine on esimest korda,siis muretsemiseks põhjust ei ole. Kui aga see menstruatsioonide lõppedes määrimne on pikaajalne,soovitan ikka pöörduda günekoloogi vastuvõtule? Soovitav oleks kontrollida emaka limaskesta paksust ja emakakaela seisundit.
Edu soovides,
Maie Väli