Ebamugavustunne tupes 28.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Paar kuud tagasi käisin naistearsti vastuvõtul, sest kaebasin kipitus ja ebamugavustunnet tupes. Arst soovitas kuule, kasutasin need ära ja kõik oli nagu korras, aga nüüd on jälle aegajalt kipitustunne ja uriin ka lõhnab halvasti. Oskate öelda, mis võiks seda siiski põhjustada ( arst võttis ka proovid ja kõik olid negatiivsed ehk korras) ?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kipitustunnet tupes põhjustab sageli tupeseen ja see võib korduda. Soovitan suukaudset seenevastast ravi, mida saate apteegi käsimüügist: fluconazoli üks 150mg kapsel, ravi 1 päev. Ebameeldiva lõhna uriinile annab tavaliselt bakter E.coli ja sellisel juhul on vajalik antibakteriaalne ravi. Soovitan teha uriini analüüsi (aeroobse külvi) perearsti juures.