Segamikrofloora 28.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 1a olnud mehega vahekorras ilma kondoomita, üldjuhul tekib ebamugavustunne järgmisel päeval tupes. (sügelus, bakteriaalse vaginoos)

Minult võeti proovid ja sain vastuseks:
Leukotsüüdid: Vähe leukotsüüte
Lameepiteelirakud: Normipärased lameepiteeli rakud Silinderepiteelirakud: Normipärased silinderepiteelirakud
Mikrofloora: Segafloora

Mis tuleks teha mikrofloora korras hoidmiseks?

Milliseid proove peaks tegema mees ja kas oleks võimalik tema õigel ravimisel minu ebameeldivast tundest tupes lahti saada?

Mõlematel on suguhaigustetestid tehtud ja negatiivsed.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Normaalses tupe mikroflooras on ülekaalus laktobatsillid, mis kindlustavad normaalse keskkonna säilimise tupes. Tupe pH on happeline ja see on vajalik tupe põletikuliste haiguste ennetamisel. Kui tupe normaalne mikrofloora häirub, hakkavadki kimbutama nii bakteriaalne vagnoos kui ka tupeseen. Probleemi ennetamiseks on soovitav vältida tampoonide kasutamist (eelistada menstruaalanumat) ja aeg-ajalt kasutada probiootikume. Profülaktiliselt soovitan kasutada Clogin elle tupekuule. Kui peale vahekorda vaginoos ja tupeseen korduvad, siis on soovitav teha suukaudne ravi metronidazoliga ja fluconazoliga ja seda kindlasti koos partneriga.