Ebamugavus tupes 25.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu mure seisneb selles, et vahelduva eduga tunnen juba 3-4 nädalat ebamugavust tupes/põies. Algas kõik põiepõletikust, mille raviks sain nitrofurantoini. Ravi ajal tekkis tupes sügelus ja kahtlustasin tuleseent, klotrimasool kreemi kasutades sügelus kadus. Umbes nädal peale põiepõletiku ravi tundsin jälle ebamugavust ja pöördusin naistearstile. Ebamugavustunne sarnanes põiepõletiku ajal olnud pidevale nö pissihädale. Sain seene vastu gyno pevaryl küünlaid ja sümptomid kadusid mõneks päevaks. Peale viimase küünla kasutamist algas järgmisel päeval menses ja tundsin jälle vahelduva eduga ebamugavust. Kasutasin ka canesteni ja see jällegi võttis sümptomid ära kuid aeg-ajalt tunnen ikkagi ebamugavust. Käisin veel ka naistearstil, kõik proovid negatiivsed ja uriiniproovis samuti midagi ei leitud.
Lisan veel, et 2 nädalat enne põiepõletikku lõpetasin kuu ajase kuuri doxytsüliiniga perioraalse dermatiidi ravimiseks.

Kas ebamugavus tupes võib püsida ka peale seene välja ravimist? Mida soovitaksite veel teha?

Tänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ravi antibiootikumidega põhjstab sageli kandidoosi ehk tupeseent. Selgub, et seenevastane tuperavi pole olnud efektiivne. Soovitan suukaudset ravi fluconazoliga. 150mg fluconazoli 1 kapsel päevas ja ravi korrata 4 päeva pärast ( apteegi käsimüügis).