Pruun voolus 23.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

4 päeva tagasi tekkis tupes sügelus, ärritus ja ebamugavustunne ja paberiga pühkides pruunikas voolus.Kahtlustasin tupeseent.Ostsin apteegist Cansten küünlad.Peale esimest küünalt läksid kaebused üle, aga täna on 4s päev ja paberiga pühkidez on paber ikka pruunikas.Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Seenpõletiku peamine kaebus on tükiline rohke kohupiimataoline voolus ja häiriv sügelus tupes. Pruunikas voolus võib olla seotud tsüklihäirega. Kui kasutate pille, siis pillide foonil võib samuti pruunikat voolust esineda ja see ei oel ohtlik. Kui teie tavapärane menstruatsioon lõppeb ja järgmise tsükli ajal esineb uuesti pruunikat ebaregulaarset määrimist, siis on soovitav günekoloogi kontrolli minna.