Ebamugavustunne 06.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Eelnev küsimus. Tere! Olen 17, käisin paar nädalat tagasi kontrollis (kõik oli korras) ja kaebasin ka kipitus, ebamugavustunnet tupes. Arst soovitas osta apteegist kuule. Kasutasin 6 päeva järjest. 1,5 nädalat polnud mingit kaebust aga nüüd jälle. Oskate midagi soovitada?
Mõtlesin kontrolli all seda, et käisin naistearsti juurea kontrollis.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kipitustunne tupes on kõige sagedamini seotud tupeseenega. Ka peale menstruatsiooni, kui on kasutatud tampoone, võib tekkida kipitus- või sügelustunne. Probleemi kordumisel soovitan loobuda tampoonide kasutamisest. Apteegi käsimüügist soovitan kasutada Flugenil 600 või Canesteni.