Kihelus peale suguühet 31.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Suur mure seisneb selles, et viimasel ajal peale suguühet, on tupes tunda kerget kihelust ja kipitust, mis küll möödub päevaga, aga ebameeldiv siiski. See sai alguse nii, et harrastasime mehega teineteise katsumist käega. Ja ilmselt mees katsus mind tupest liiga sügavalt, sest järgneval päeval peale suguühet oli põiepõletiku tunnused. Sain antibiootikume ja need sümptomid kadusid ning tundsin end hästi. Kuid tekkis see ebamugavustunne peale suguühet.Suguühe ei ole valulik, kui tupp on normaalselt niiske. Vastaseljuhul on suguühe ise ka veidi valulik. Mida teha edasi? Hetkel ei saa naistearsti visiidile.
Teid tervitades ja ilusat aastavahetust soovides, Kerli

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
ärritus tupes ja põie piirkonnas peale suguühet võib olla seotud põletikuga tupes ( näiteks tupe seenpõletikuga). Kuna kasutasid antibiootikume, on nüüd ilmselt tupeseen see, mis probleemi tekitab. Peale antibiootikume tekib sageli tupe seenpõletik, seetõttu on soovitav alati selle vältimiseks kasutada koos raviga ka jogurtikapsleid või Lacto Sevenit. Esialgu võiks nüüd kasutada Femigeeli, mida saab ilma retseptita ja mis olukorda leevendab. Kui probleem jääb püsima, on soovitav juba konsulteerida edasise ravi osas naistearstiga.
Ka mittepiisav tupe märgumine vahekorra ajal põhjustab hiljem ärritust tupes. Sellisel juhul on sovitav vahekorra jooksul kasutada libestusgeeli.