Rasedusnädal 11.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 21-aastane naisterahvas. Avastasin, et ootan last. Viimase mensturatsiooni järgi peaksin olema ~ 8 nädalat. Käisin eelmine nädal vag. ultrahelis ja avastati ainult “pesa” , loodet ei ole näha. Ultraheli lõpus ütles arst, et näeb täppi. Peale ultraheli ütles naistearst, et ilmselt on rasedus väiksem (~4 nädalat).
Viimane mens. oli 17. oktoober.
Mis siis ikkagi toimub? Olin päris segaduses aga täpsustavaid küsimusi nagu ei osanud küsida. Kui suur/väike see rasedus siiski olema peaks? Kuidas on võimalik, et see on u 4 nädalat? Kas on oht, et rasedus katkeb?

Loodan, et ei seletanud väga keeruliselt. Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teie arvestus viimase menstruatsiooni esimesest päevast võiks tõesti olla 8 nädalat ( rasestusite aga ikka 2 nädalat hiljem) .Ma loodan,et naistearst kutsus Teid 10 päeva möödudes uuele ultraheliuuringule. Siis peaks kindlasti loote südametegevus visualiseeritav olema.
Edu soovides,
Maie Väli