rasedusaegne iiveldus ja oksendamine 30.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Minu küsimus teile on selline,et mul on jooksmas 8 rasedusnädal ja arst kirjutas mulle iivelduse ja oksendamise vastu rohtu nimega MCP-ratiopharm.Mina aga lugesin infolehelt,et seda ei tohi kasutada esimesel kolmel raseduskuul,nii ma siis ei julgegi seda võtta ja iiveldab nii mis hirmus.Mis ohtu õigupoolest see ravim kujutab lapsele kui siiski neid võtma hakkan?Olen juba iivelduse tõttu 4 kilo maha võtnud ja kas selline peaaegu mittetoitumine võib lapsele kahju teha kui võtan igal hommikul Materna vitamiine,kas laps saab oma arenemiseks vajalikud ained kätte minu võetud vitamminidest?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Kui Teie arst Teile seda ravimit ordineeris, siis vaid tema oskab vastata, mis põhjusel.
2. Ohtlik on vedelikukadu. Peaksite vähemalt rohkelt jooma. Kui Teie seisund ja analüüsid halvenevad, on võimalik haiglaravi tilkinfusioonidega.
3. Vajate täiendavaid uuringuid ja otsust ravi suhtes.
Registreeruge oma arstile ja edastage temale oma kaebused.