Millest võib tekkida verejooks peale emaka eemaldamist? 13.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Millest võib tekkida verejooks peale emaka eemaldamist, mis oli 3 kuud tagasi? Alakõht ja -selg on valulikud.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te ei ole kahjuks täpsustanud, kas emakas eemaldati koos emakakaelaga või ainult eemaldati emakas ja emakakael koos nn. emakaköndiga on alles.
Viimasel juhul võib veritsusi esineda. Kui teil on eemaldatud emakas koos kaelaga, siis veritsus mingil juhul normaalne ei ole.
Samuti ei ole normaalne, kui veritsus on rohke, klompidena.
Palun pöörduge kindlasti lähipäevadel kontrolli või koheselt EMO-sse, kui veritsus rohkeneb ja tegemist on verejooksuga.