verejooksud 16.06.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, küsimusel on pikem eellugu. Jaanuaris tekkis veritsus. Olin 5-6 nädalat rase. Kuna arsti hinnangul oli loode normaalsest väiksem ja loperguse kujuga, võtsin raske südamega vastu otsuse rasedus katkestada (tablettidega). 2 nädala pärast käisin kontrollis, kõik OK. Märtsis tekkis päevade keskel tugev verejooks. Peale 4 päeva tehti narkoosis puhastus, kuna verejooks ise ei peatunud. Emaka sein olevat paksenenud. Arst määras raviks Reguloni. Juunis läksin avastatud emakakaela haavandit kõrvetama. Nädalapäevad peale seda oli vaid kerge vesine voolus ja siis hakkas jälle veritsema. Millest võivad olla tingitud need verejooksud ja kas on selle vastu ravi? Kas viimane verejooks võib olla tingitud emakaela raviprotseduurist?
Eelnevalt pole mul kunagi olnud verejookse, ka eelmised rasedused (2) on kulgenud kenasti.
Aitäh vastuse eest ette.
35 aastane naine.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlat vastust pole teie murele.. Võiks oletada, et teil oli lihtsalt tsüklihäire, mis enamuses on tingitud hormonalsetest kõikumistest. Esimene veritsus võis olla ka sellest, et näiteks raseduse katkemisejärgselt jäi alles paks limaskest. Muidugi oleks oluline teie histoloogia abrasioonijärgselt. Mis teil täpselt oli vastuseks?
Peale kõrvetust võib olla verine voolus mitu nädalat, samas menstruatsioon peaks käima regulaarselt kui võtate Reguloni. Kui veritsus on ebakorrapärane, siis võib olla tingitud ka pillidest, mis teile lihtsalt ei sobi. Dr kadastik