Paistes lümfid mõlema kaenla all + 1 rinnal nibu juures 08.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Hiljaaegu vahatasin ise oma kaenlaaluseid ( teen seda alati ise ja olen selles üsna kogenud), umbes paar päeva hiljem tekkis suur väsimus, tujutus, nutuhood, ajasin selle kõik varsti algavate päevade ja hormoonide süüks.
Iga pâev oli kuidagi süda paha jms, siis algas menstruatsioon, seekord väga suurte valudega ning suure verejooksuga, nüüd kaks päeva peale mensese algust avastasin parema kaenla alt kaks valusat palli? Ja vasaku kaenla alt ühe. Need ei ole sissekasvanud karvad, pigem kõvad tükid ja vâga valusad. Päev hiljem samasugune kõva ja valus tükk parema nibu kohal.
Kas võib olla, et tänu vahatamisele oma lümfisõlmed ise välja ajasin? Kuidas edasi käituda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Günekoloogia eriala poolt võiks kahtlustada PMS -premenstruaalset sündroomi kui probleem kordub ja põhjustab elukvaliteedi langust.
Vererohkete menstruatsioonide kahtlusel on vajalik teostada kliinilise vere ja ferritiini analüüs, kas oma pereõel või pöörduda otse SynLab laborisse. Kui need on alla normi ja kinnitavad aneemiat, siis on vajalik günekoloogiline intravaginaalne ultraheliuuring ja ravi.
Kliinilise vere analüüs näitab ka lümfisõlmede probleemi, n põletikku?
Kui probleem ei möödu, tuleks pöörduda dermatoloogile-nahaarstile, nad on kogenud ja puutuvad iga päev kokku nahaprotseduuride järgsete tüsistustega.
Kindlasti ei ole tegemist rinnavähiga. Alati võite pöörduda noorte nõustamise kabinettidesse.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7