Kubemepiirkonna lümfisõlmed 13.06.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Probleemiks kubemepiirkonna lümfisõlmed, mida on tunda juba aastaid käega katsudes. Neid on 5-6 kindlasti ja peale vahekorda alati valulikud paar päeva. Kas on põhjust muretseda ja millisele arstile pöörduda? Vahel on tunda ka kaenla all ja kaela piirkonnas.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
lümfisõlmed kubeme piirkonnas on normaalselt palpeeritavad. Kui aga sõlmed on valulikud, soovitan teha testid naistearsti juures erinevate sugutrakti põletike tekitajatele (chlamydia tr., neisseria gonorrhoea jt). Kui Teil esineb suurenenud lümfisülmi kaenla all ja kaela piirkonnas, pöörduga oma perearsti poole.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen