Üks kaenlaalune paistes 08.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mure järgmine. Avastasin,et üks kaenlaalune suurem. Nimelt on see rasvpadi ühel poole suurem kui saate aru, mida mõtlen. Katsusin rinnad läbi ja midagi kahtlast ei leidnud, kuid tunnen kaenla all käega katsudes selliseid väikseid ovaalseid sõlmekesi. Need ei ole sügaval vaid pigem kohe naha all. Ja minu arust kui ma vajutan natukene sügavamale siis tunnen ka sellist väikest tihendit kaenla all. Kas ma peaksin pöörduma kiiresti arstile , et mis Te arvate?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Loen kirjast: "Olen käinud ultrahelis ja hematoloogi juures. On tehtud ainult vereproovid mis on olnud korras. "
Siis on ju väga hästi: verevähk on välistatud ja lümfisõlmede põletikud ja muud muutused.
Kaebus ei ole ka tüüpiline rinnavähile. Kas tarvitate mingeid hormoonravimeid: antibeebipille, kasutate EVRA plaastreid või NuvaRingi? Ega pole ESS Mirenat või Kyleenat nn "hormoonspiraali"?
Kas olete sünnitanud ja rinnaga toitnud?
Soovitused: kontrollige lümfisõlmi kord kuus peale menstruatsiooni n duši all seebisel kehal.
Kui eriolukord möödub, siis võiks pereõde korrata kliinilise vere analüüsi, et välistada lümfisõlmede põletikud, mis kaasnevad ka hooajaliste viirusnakkuste jms.
Kui soovite isikustatud täpsemat vastust, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja telefon. Saaksin vaadata vereuuringute tulemusi ja vastata kaugnõustamise teel.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee