Hormoonasendusravi ja Covid-vaktsiin 02.04.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 2 aastat olnud hormoonasendusravil, ravim, mida võtan, on Activelle (menopausi sümptomide leevendamiseks, emakas ja munasarjad on alles). Kas see ravi võib olla vastunäidustuseks Covidi vastu vaktsineerimisel?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See ravim ei ole vaktsineerimisel vastunäidustuseks. Hormoonasendusravis kasutatakse väga madalat nn. kehaomast östrogeeni, mis ei tõsta enamikel juhtudel trombiriski. Kombineeritult kõrge kehamassiindeksiga ja rohke suitsetamisega on risk suurem. Sellisel juhul peate nõu pidama hormoonasendusravi jätkamise suhtes. Kui lisariskitegureid ei ole, siis võite kindlasti vaktsineerida.