Menstruatsiooni tsükliga probleem 03.03.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Probleem menstruatsiooni tsükliga. Menstruatsioon ebaregulaarne ( saab olema 2-3 kuud vahe mentstruatsioonide vahel) ja PMS. Kas on võimalus seda olukorda paremaks teha?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tegemist on tüüpilise PMS-ga. Agnucaston ja Prefemin on tõepoolest kõige sagedasemad käsimüügiravimid. Kui need ei ole andnud soovitatud tulemust,siis ostke apteegi käsimüügist Kuningakepiõli kapsleid- üks kapsel päevas ja vähemalt kaks kuud. Ja lisaks B6 vitamiini tabletid 100mg päevas.
Kui esinevad ka tursed,siis vähendage joodava vedeliku hulka ja piirake keedusoola tarvitamist sellel perioodil
Edu soovides,
Maie Väli