Tsüklihäire või rasedus? 14.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Oleme elukaaslasega pool aastat proovinud lapseootele jääda. Tsükliga on mul varasemalt probleeme olnud kuid tavaliselt on siiski kõikunud ta mul 28-38 päeva vahel. Hetkel on tsükli pikkus juba 48 päeva aga rasedustest tuli nädala alguses negatiivne. Kas see võis eksida kuna ma hetkel tarvitan mingeid antibiootikume sest mu mehel avastati mükoplasma?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil võib tegemist olla tsüklihäirega, kuid kindluse mõttes võite teha Synlabis vereanalüüsi HCG suhtes. Kui vereanalüüs rasedust ei näita, siis oodake menstruatsiooni.
Kui teil üle 40 päevane tsüklihäire kordub, siis on soovitav minna kontrolli ja teha analüüsid hormonaalse tasakaalu, ovulatsiooni toimumise suhtes.