Valu alakõhus 30.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimased pool kuud on mul esinenud valu alakõhus, munasarjade piirkonnas. See on talutav, valuvaigistit võtma ei pea, aga ilmselgelt on need valud häirivad.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Alakõhuvalud võivad olla seotud tsükliga , munasarjadega. Koroona võib soodustada tsüklihäireid, munasarjadesse võivad tekkida vedelikukogumid ehk funktsionaalsed tsüstid. Need taanduvad ajas sageli ise ja mingit ravi ei ole vaja.
Kyleena foonil on teie emaka limaskest õhuke ja sellepärast ei esine oletatava menstruatsiooni ajal veritsust või esineb seda minimaalselt ning harva. Tsükkel teil tegelikult käib, munasarjad funktsioneerivad tavapäraselt.
Kui teil varasemalt ei ole selliseid valusid esinenud, siis on soovitav minna kontrolli ja teha ultraheli.