PAP testi vastuse tõlgendamine 17.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
PAP testi käigus avastati rakumuudatused ning kutsuti 6 kuu pärast tagasi. Kuna naistearst ei selgitanud PAP testi tulemuste kirjeldust, ja lähisugulastel on varasemalt avastatud vähirakke, siis paluksin nende tõlgendamisel abi:

Leukotsüüdid: Vähe leukotsüüte Lameepiteelirakud: Atüüpilised lameepiteeli rakud, Reaktiivsete muutustega metaplastilise lameepiteeli rakud, Parakeratootilised lameepiteeli rakud Silinderepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega silinderepiteeli rakud Mikrofloora: Pulkbakterid

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

PAP test ei ole päris korras, kuna see näitab atüüpilisi rakumuutusi. Soovitav on teha HPV test ja kontrollida, kas rakumuutuste põhjuseks on nakatumine HPV-sse. Korduvalt ägenev seenpõletik rakumuutusi ei põhjusta. Teil on retsidiveeruv seenpõletik, mis on suure tõenäosusega menstruatsiooni tsükliga seotud ( ägenemised alates ovulatsiooni ajast kuni menstruatsiooni algamiseni). Kui teil raseduse plaani kohe ei ole, kasutate rasedusvastaseid vahendeid, siis on võimalik seene ägenemisi maha suruda süsteemse raviga. Suukaudne Fluconazol 150mg tablett vahetult peale menstruatsiooni ja vajadusel veel nädala pärast ehk kuni 2 korda kuus pool aastat.