günekoloogilised põletikud 26.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul avastati emaka koeproovi uuringuga krooniline põletik.

Raviarst soovitas emakakaela kõrvetust. Kas on ka teisi võimalusi? Moida endast üldse kujutab kõrvetus?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Võimalik on põletikuvastane ravi. Kui krooniline põletik on pikajaline ja on kaebused, on võimalus teostada emakkaela konisatsioon. Kindlalt öelda, mida teile soovitaks teha on raske teid nägemata.