Papp test 05.10.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Lugesin äsja papp testi vastust milleks oli kergelt anomaalia, ebaselge vahevorm. Mida need tähendavad ja mis saab/tuleb teha edasi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 56-aastane

Kas oli tegemist PAP sõeluuringuga 55-aastaselt? Vajalik täpne PAP testi kirjeldus, et teha õiged kliinilised otsused. Voolust saab eraldi uurida kandidiaasi paneelile, Atopobium`ile ja Gardnerella`le.
Kas olete HPV vaktsineeritud? Kas HPV testid on tehtud?
Soovitan broneerida aeg vastuvõtule, mida saab teha ööpäev läbi veebiregistratuur.ee kaudu.
Või soovitan saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, siis võimalik täpne kaugnõustamine.
Seniks saate kasutada Lactacyd (sinist värvi pudel), Vagisan kreem väliselt, tuppe kuulikesed Feminella 1 kord nädalas. Enne (vähiuuringute) selgust muu ravi ei ole põhjendatud.
Kui olete paaris aastal sündinud, siis prof onko-gün kontrollid paaris aastatel ja vastupidi.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee