Platsentaarne kasvufaktor 09.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 11 nädalat rase. Nädal aja pärast on I trimestri UH ning täna sain ka vereanalüüside vastused.. natuke on hirm. Kas antud näidud on head või on põhjust muretseda?
fb-hCG : 43.32ng/mL
PAPP- A : 0.66mIU/mL
Platsentaarne kasvufaktor : 20.19pg/mL

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Antud analüüside väärtused kombineeritakse teie individuaalsete andmetega koos ultraheli leiuga.
Ainult nende arvuliste väärtuste hindamine praegu täpseid riske näidata ei saa. Nende kombineeritud näitajate alusel arvutatakse vastavate algoritmide järgi lootega seotud põhiliste kromosoomihaiguste riskid ja teiega seotud preeklampsia risk. See on OSCAR testi eesmärk. Kui erinevate kromosoomihaiguste risk on piiripealne, siis on koheselt võimalik teha NIPTIFY uuring, mis täpsustab leidu. Kui teie suhtes näitab test kõrgenenud preeklampsia riski, siis soovitatakse alustada südameaspiriiniga 150mg õhtuti kuni 36.rasedusnädalani.
Oodake rahulikult ära OSCAR testi aeg ja püüdke ette mitte muretseda.