I trimestri vereproov 09.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist!

Käisin vereproovi andmas, kui olin 9+3 nädalat rase.
fb-hCG 75.0 IU/l
PAPP-A 0,589 IU/l.
Nii palju, kui ise olen proovinud uurida, siis tundub, et esimene number on liiga kõrge ja teine pigem madalapoolsem. Kas on nii? Kas need näidud aitavad prognoosida raseduse ajal tekkivaid riske ja kui jah, siis milliseid?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Loote kromosomaalsete väärarengute riskide hindamiseks kombineeritaks PAPP-A ja vaba β hCG analüüside tulemused ultraheli markeritega ( loote kuklavolt jt. markerid), lisaks arvestatakse riskide kalkuleerimisel ka Teie vanust. Tehtud veremarkerid üksi ei võimalda loote kromosoomhaiguste riski hinnata. Ma ei näe praegu muretsemiseks mingit põhjust. Oodake ära ultraheli uuring ja vastuse saate koheselt peale uuringut.Kindlasti on kõik hästi!
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg