Hormoonide näidud 19.02.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Rasedust täna 9+5. Kuna eelmine rasedus peetus, siis see rasedus on koguaeg ainult hirmud, kas lapsega on kõik hästi. Andsin eile, mil rasedust oli 9+4, vereproovid ja UHga vaadati, et loote süda lõi ilusti. Kuid digiloost vaadates teevad muret PAPP-A näit, mis on 0,441 ja fB-hCG, mis on 41,81. Esimene liiga madal ja teine liiga kõrge. UHni nüüd aega, mil vaadatakse kuklavoldi paksust. Tahaks ausat vastust, kas need näitajad näitavad riski? Kas mul on põhjust muretseda? Teen seda muidugi juba alateadvuses ka ilma et ise aru saaks. Esimene laps sündis tervena, temal need näidud olid paremad, PAPP-A ilusti kõrgem. Muidugi siis ei osanud ma neid otsida ka nii. Aga kuna eelmine rasedus peetus, ilmselt mõne kromosoomianomaalia pärast, siis mure ka praegu suur.
Ei suitseta, normaalkaalus eelnevalt sporti tegev naine.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere,

Veremarkerite järgi eraldi ei saa kromosoomihaiguste riski täpselt hinnata. Selleks on kombineeritud I trimestri uuring, kus arvestatakse teie andmeid, veremarkereid ja ultraheli näitusid-eriti kuklavoldi paksust.
PAPP-A näit alla 0,4 võib viidata ebasoodsale raseduse kulule, teie näit on piiripealne , kuid mitte alla 0,4. Kõrgem fb-hcg näit ei ole seotud kromosoomihaiguste riski või raseduse katkemise kõrgema riskiga ( oluline on näit alla 0,4).
Peate kannatlikult ootama ultraheli uuringuni ja palun püüdke mitte ette muretseda.