Pikaldane määrimine. 02.02.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mure selline et juba kolmandat kuud järjest hakkab ovulatsiooni ajast vähene vereeritus iga päevaselt kuni päevade siis on kuni järgmise kuu ovulatsiooni korras ja hakkab jälle ovulatsiooni ajas määrima.Ei ole pruunikas vaid tume punane ja ei tule palju,saan pesukaitsmeag hakkama.Olen 42 aastane sünnitanud 4 last ja kaalun 98 kg.Käisin naistearstil tehti ultraheli oli korras ,papp testi ei võetud kuna see võeti eelmine aasta veebruaris ja oli korras.Kasutan ka kilpnäärme rohtu L-Thyroxin 75 mg päevas.Millest võib see määrimine olla?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ovulatsiooniaegse vereerituse põhjuseks peetakse kohe munaraku vabanemise järel tekkivat vere östrogeenisisalduse järsku langust.
Tegemist on füsioloogilise ilminguga,mis ei vaja ravi.
Kuna Teil on gün ultraheli korras,siis muretsemiseks põhjust ei ole. .
L-Thyroxiniga ravi ei ole kindlasti määrimise põhjuseks.
Edu soovides,
Maie Väli