Haavandid intiimpiirkonnas 06.09.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, sooviksin abi saada seoses intiimpiirkonna haavandite puhul. Olen kasutanud erinevaid kreeme, mida günekoloog soovitas aga olukord on halvenenud. Kõik analüüsid on tehtud ja vastused on olnud negatiivsed. 2 haava on üleval ja 3 haava on all. Ville ei ole. Lihtsalt on lõhed. Urineerida on valus haavade pärast. Ei ole vahetanud pesuvahendeid jne, kõik sama olnud koguaeg. Olen ka päeval tuulutanud ja lasta olla rahulikult.
Ootan meeleheitel tagasisidet ja soovitusi, häirib igapäevast elu.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Haavandid suguelunditel võivad olla bakteriaalsed, viiruslikud kui ka allergilised. Kõige sagedamini on haavandid seotud genitaalherpesega ( HSV) ja Candida e. pärmiseenega. Teie naistearst on teinud põhjalikud analüüsid, aga põhjus on jäänud ebaselgeks ja ravi pole olnud efektiivne. Soovitan konsulteerida dermatoveneroloogiga.