Haavandid 23.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Vahetevahel tekkivad välimistele suguelunditele väikesed haavandikesed. Nad tekkivad täiesti ootamatult ja paranevad ka kiiresti. Miks need tekkivad ja millest see on tingitud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil tekivad haavandid, siis soovitaks minna günekoloogi juurde. Põhjuseks võib olla tupeseen(sageli), mehhaaniline ärritus või harvem muu põletik.